הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אביתר בנאי

ארץ לאום : ישראל
נולד : יום חמישי, פברואר 8, 1973
תחום : זמר/זמרת
ארץ לידה : ישראל

לגלריית התמונות        
אביתר בנאי
צפיות : 3327
אביתר בנאי הוא זמר ומלחין ישראלי מוערך.

אביתר בנאי נולד בבאר שבע, בנו של השופט יצחק בנאי ובן למשפחת בנאי המפורסמת: אחיו הם מאיר בנאי, אורנה בנאי ואפרת בנאי.

מילדותו אביתר בנאי למד פסנתר. הוא אף למד במגמת קולנוע בתיכון, ובזמן שירותו הצבאי כתב את התסריט והפסקול של הקומדיה "שש" ששודרה בהמשך בערוץ הראשון. הוא אף כתב מחזה ועבר לת"א לצורך העבודה עליו עם הבמאי רמי הויברגר. העבודה על המחזה לא יצאה לפועל, אבל אביתר בנאי נשאר בת"א.

במהלך מגוריו בת"א אביתר בנאי המשיך להלחין מוסיקה לתיאטרון, ובמקביל כתב את שירי אלבומו הראשון והחל להופיע איתם במקומות קטנים. המפיק חיים שמש הציע לו להקליט את אלבומו הראשון שיהיה מבוסס על השירים מהמופע, ואמנים רבים הצטרפו לפרוייקט: אסף אמדורסקי, פיטר רוט, קורין אלאל, אפרת בן צור (בת זוגתו דאז) ואפילו אמו, שמחה בנאי, השתתפה בהפקה. בשנת 1997 האלבום יצא וזכה להצלחה אדירה עם מכירות של קרוב ל-50,000 עותקים. בין להיטי האלבום היו השירים "מתי נתנשק", "כלום לא עצוב", "יש לי סיכוי" ועוד.

אביתר בנאי המשיך להופיע עם החומרים שלו, ולאחר כשנתיים החליט לצאת לטיול ארוך בהודו ובהימלאיה. כשחזר לארץ, הוא עבר למצפה רמון ויחד עם צח דרורי עבד על הקלטת אלבומו השני, "שיר טיול". האלבום יצא בשנת 1999 והושפע מהמוסיקה האלקטרונית, הטראנס והמוסיקה ההודית. אלבום זה לא זכה לאותה הצלחה כמו קודמו.

בשנים שלאחר מכן, אביתר בנאי עבר תהליך של התקרבות לדת ולמסורת, מה שהשפיע גם על יצירתו. בשנת 2004 הוא התחתן ונולד בנו הבכור. לאחר שנים שבהן לא הוציא כלום לרדיו, הוא הוציא באותה שנה את הסינגל "תחרות כלבים" שהפך מיד ללהיט. בשנת 2005 יצא אלבומו השלישי, "עומד על נייר", וזכה להצלחה עצומה: הוא הגיע במהרה למעמד של אלבום זהב.

אביתר בנאי המשיך להופיע ולשתף פעולה עם אמנים נוספים, ביניהם סיון שביט ויונתן רזאל. בשנת 2009 יצא אלבומו הרביעי, "לילה כיום יאיר". האלבום היה גם כן הצלחה עצומה: הוא זכה את בנאי בפרס אקו"ם למלחין, בתור "זמר השנה" של גלגל"צ ורשת ג' (כשהשיר "עד מחר" מתוך האלבום נבחר כשיר השנה בגלגל"צ), והאלבום הגיע במהרה למעמד פלטינה.
אביתר בנאי - יפה כלבנהאביתר בנאי אביתר בנאי אביתר בנאי
שם האלבום שנת הוצאה  
לילה כיום יאיר 2009
אלבומו הרביעי של אביתר בנאי, עם הלהיטים "עד מחר", "אותיות פורחות באוויר" ו-"אבא". האלבום זיכה את אביתר בנאי בפרס אקו"ם למלחין.
לילה כיום יאיר
עומד על נייר 2005
אלבומו השלישי והמצליח של אביתר בנאי, עם הלהיט "תחרות כלבים".
עומד על נייר
שיר טיול 1999
אלבומו השני של אביתר בנאי, מושפע ממוסיקה אלקטרונית, מוסיקה הודית וטראנס.
שיר טיול
אביתר בנאי 1997
אלבום הבכורה של אביתר בנאי. האלבום זכה להצלחה עצומה ונחשב לאחד האלבומים החשובים ביותר ברוק הישראלי. כולל את הלהיט "מתי נתנשק".
אביתר בנאי
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר