הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

בית הבובות

ארץ לאום : ישראל
נולד : שבת, ינואר 1, 2005
תחום : להקה


        
בית הבובות
צפיות : 2167
מייסדי הלהקה, אמיר אטיאס ואיתי שיף, החלו לנגן יחד בתקופת לימודיהם בתיכון בנתניה. לאחר שחרורם מהצבא הקליטו כמה משיריהם באולפן בקיבוץ העוגן. תקליטורים עם השירים חולקו לחבריהם של חברי הלהקה. בעת טיולם בחו"ל, ובעיקר בדרום אמריקה, הפיצו החברים את המוזיקה בין מטיילים שפגשו, ואלה נתבקשו לצרוב לחבריהם. השירים זכו לפופולריות גבוהה והגיעו אף למטיילים בהודו, אוסטרליה ויפן.
 
הלהקה שינתה את שמה פעמים רבות, אך לאחר חזרתם לארץ של אמיר ואיתי מהטיול בדרום אמריקה, החליטו השניים כי השם הנבחר יהיה "בית הבובות", כשם אחד השירים שהוקלטו בראשית דרכם באולפני העוגן. שם זה, בפועל, ניתן ללהקה על ידי המטיילים שקראו להרכב "בית הבובות של אמיר ואיתי".
 
עם חזרתם לישראל, ולאור הפופולריות שצברו בחו"ל, החלו אטיאס ושיף להופיע במועדונים. בהופעותיהם הראשונות השתתפו אטיאס ושיף, גדי בן אלישע בגיטרה חשמלית , מיכאל גולדצקר על גיטרה בס, גיל קולי פלוטניק על התופים וכלי ההקשה וזיו לביא בקלידים. לאחר זמן מה החליף נתן סלומון את הגיטריסט גדי בן אלישע, ודני בושקניץ החליף את הבסיסט מיכאל גולדצקר. לאחר מכן נכנסו ללהקה שי חלמיש כבסיסט ודני מקוב כמתופף, במקומם של דני בושקניץ וגיל קולי פלוטניק.
 
אלבום ראשון, "מדפים" (2005)
 
בשנת 2005 יצא "מדפים", אלבומה הראשון של הלהקה, בהוצאת "נענע דיסק" ו"בארבי רקורדס". האלבום זכה להצלחה מסחרית גדולה, הגיע למעמד של אלבום זהב (20,000 עותקים) בנובמבר 2005, ואף זיכה את בית הבובות בפרסי "הרכב השנה" ו"תגלית השנה" בטקס פרסי עמ"י ב־2006. במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג' לשנת תשס"ו זכתה הלהקה בתואר "להקת השנה". מתוך האלבום התפרסמו השירים "סיגפו", "למעני", "שיר בעיפרון", ו"שמש", שזכו כולם להשמעות רבות בתחנות הרדיו. כשנתיים לאחר מכן היה מספר המכירות כבר קרוב לפלטינה כפולה (80,000 עותקים).
 
את האלבום הפיק מוסיקלית נתן סלומון. את המופע שנלווה לאלבום הפיקו חברי הלהקה במשותף.
 
"שוב החיוך" (2007)
 
בספטמבר 2007 הוציאה הלהקה את אלבומה השני, "שוב החיוך", בהוצאת "התו השמיני". האלבום נמכר, תוך עשרה ימים, ביותר מ-10,000 עותקים. את רוב שירי האלבום כתב והלחין אמיר אטיאס. איתי שיף כתב את "כי אם לא אז בשביל מה", "משחק סימולטני" ו"חלומות שפיספסת", ובן פרגר כתב את "ליד הגורל". באלבום זה השתתפו כל חברי הלהקה בעיבודי השירים.
 
כסינגלים יצאו השירים "אל תדאג", "כי אם לא אז בשביל מה", "עד שבאת", "קטע מעבר" ו"חלומות שפיספסת". האלבום כלל נגיעות של רגאיי, מוזיקה ספרדית וקאנטרי ויצא בהוצאת חברת התקליטים "התו השמיני".
 
בכל הדרכים (2011)
 
במאי 2011 הוציאה הלהקה את הסינגל "אתם תשבו ואני אספר", שכתב והלחין אטיאס והפיק אסי אילון. השיר זכה להצלחה, והגיע לראש מצעדי הפזמונים. אחריו הוציאה הלהקה גם את הסינגלים "איזה יום יפה בחוץ" ו"לא שם לא כאן".
 
ב-15 בספטמבר 2011 יצא אלבומה השלישי של הלהקה, שנקרא "בכל הדרכים". הרכב הלהקה באלבום השתנה מעט; הגיטריסט נתן סלומון והקלידן זיו לביא עזבו את הלהקה, ובמקום הצטרפו בהתאמה רן כהן ואיתי בן מרגי‏.

* מתוך ויקיפדיה  
שם האלבום שנת הוצאה  
בכל הדרכים 2011
בכל הדרכים
שוב החיוך 2007
שוב החיוך
מדפים 2005
מקורו של האלבום הוא בדרום אמריקה, שם עברו השירים ממטייל למטייל, ומכאן התפרסמה הלהקה.
מדפים
תגיות
קטגוריות
סלבס לפי מדינות

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2008 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר