הכי חדשים
הכי פופולריים השבוע
הכי נצפים

אדם סנדלר

ארץ לאום : ארה"ב
נולד : יום שישי, ספטמבר 9, 1966
תחום : סרטים


לגלריית התמונות        
אדם סנדלר
צפיות : 5412

אדם ריצ'רד סנדלר נולד ב-9 בספטמבר 1966 בברוקלין, ניו יורק, למשפחה אמריקנית-יהודית. בילדותו הוריו עברו לניו המפשייר, שם גם התחנך.

לקראת סוף שנות ה-80 שיחק בתפקיד משני בסדרה משפחת קוסבי, ומאוחר יותר הופיע בתפקידי אורח בשעשועון "שלט רחוק" בMTV. בתחילת שנות ה-90 הופיע במועדוני סטנד אפ בבוסטון, ועד מהר גילה אותו הקומיקאי דניס מילר והמליץ עליו מיד למפיקי התוכנית סטרדיי נייט לייב, שם התחיל לכתוב ומאוחר יותר להופיע כשחקן וכזמר עד 1995. ב-1993 שיחק בסרטו הגדול הראשון "רוקנ'רול באוויר" לצד סטיב בושמי וברנדן פרייזר. שנה לאחר מכן כיכב לבדו בסרט "בילי מדיסון" שהוא עצמו יצר, ואף הכניס את סטיב בושמי בהופעת אורח. בשנה שלאחר מכן יצר סרט נוסף בשם "האפי גילמור" המדבר על שחקן הוקי קרח שהופך לשחקן גולף. ב-1998 כיכב בסרט "זמר החתונות" לצד דרו ברימור. ואותה שנה כיכב גם בסרט "נער המים". ב-1999 כיכב בסרט "ביג דדי" שהיה להצלחה גדולה בכל העולם, וב-2003 כיכב בסרט "סדנה לעצבים" לצד ג'ק ניקולסון. היה מועמד לדמות "ווילי וונקה" בסרט "צ'ארלי בממלכת השוקולד". בשנת 2004 כיכב בסרט 50 דייטים ראשונים (ביחד עם דרו ברימור), בשנת 2005 השתתף והפיק את הסרט משחק מכור ובשנת 2006 השתתף בסרט קליק - לזפזפ את החיים אותו כתב והפיק. ב-2007 השתתף בסרט הדרמטי שמור עלי המספר על אדם שאיבד את משפחתו בפיגועי 11 בספטמבר והתמודדותו עם האירועים.

סנדלר גאה ביהדותו וכתב מספר שירים קומיים (אך לא מזלזלים) על המסורת היהודית, והידוע שבהם הוא "שיר החנוכה" המונה את כל היהודים בתעשיית הבידור, ומעודד את המיעוט היהודי בארצות הברית. בכל סרטיו למעט הסרט "זמר החתונות" דמותו תמיד התחתנה בחתונה יהודית, גם בסרט "צ'אק ולארי" בו דמותו של סנדלר מתחתנת עם חברו בחתונה הומוסקסואלית. בנוסף, אדם סנדלר הציג זיקה רבה לעם בישראל: בזמן מלחמת לבנון השנייה הוא סיפק אלפי מערכות משחקים לשוהים במקלטים ואף תרם רבות לתושבי שדרות בזמנים קשים.

אדם סנדלר התחתן בשנת 2002 עם ג'קי טיטון. בשנת 2006 נולדה ביתם הראשונה, וכיום (2008) טיטון נמצאת בהריון השני שלה.

אדם סנדלראדם סנדלר
שם הסרט שנת הוצאה  
זורמים עם החיים 2011 אדם מגייס את עזרתו של אישה וילדיה על מנת להשיג את אשת חלומותיו.
במאי: דניס דוגאן.
שחקנים: אדם סנדלר, ג'ניפר אניסטון.
סלבס נוספים: ג'ניפר אניסטון,
הוסף תיאור לסרט
מגודלים 2010 "מגודלים" בכיכובם של אדם סנדלר ("ביג דדי"), קווין ג'יימס (מלך השכונה"), כריס רוק ("מדגסקר"), דיוויד ספיידס ("תהרוג אותי וזהו") ורוב שניידר ("הג'יגולו מת מצחוק"), היא קומדיה שמביאה סיפורם של חמישה גברים שהיו החברים הכי טובים בילדותם. כשמאמן הכדורסל  שלהם הולך לעולמו הם חוזרים עם משפחותיהם לעיירת הולדתם, ומבלים יחד את חופשת סוף השבוע של ה-4 ביולי, לאחר שלא התראו זה עם זה במשך 30 שנה. הם ממשיכים את היחסים שלהם מהמקום בו הפסיקו ומגלים שזה שהם גדלו זה לא אומר שהם התבגרו.
במאי: דניס דוגאן.
שחקנים: אדם סנדלר, דיוויד ספייד.כריס רוק, רוב שניידר, קווין ג'יימס.
הוסף תיאור לסרט
Funny People 2009 הסרט מתרחש בסצינת הסטנד אפ קומדי , שהגיבור חווה חויה של כמעט מוות. במאי: גו'ד אפטוו. שחקנים: סת' רוגן, אדם סנדלר, ג'ונה היל, אריק באנה, לסלי מאן, ג'ייסון שוורצמן, בילי קונצ'ה.
הוסף תיאור לסרט
ממזרים חסרי כבוד 2009 במלחמת העולם ה-II, סיפורו של טרנטינו סובב סביב קבוצת חיילים בדרכם להוצאה להורג, אלא אם יזכו לקבל המתקת עונש. הם מתוארים כ"לא הגיבורים הטיפוסיים אשר זרוקים לעסקה מטעה במלחמת העולם ה-II.
 במאי: קוונטין טראנטינו. שחקנים: בראד פיט, אדם סנדלר, סיימון פג, דיוויד קרומהולץ, אלי רות', בי.ג'יי. נובאק, נאסטסיה קינסקי.
סלבס נוספים: בראד פיט,
הוסף תיאור לסרט
אל תתעסקו עם הזוהן 2008 לדביר זוהן (אדם סנדלר, "זמר החתונות", "צ'אק ולארי"), סוכן המוסד הטוב ביותר בישראל, נמאס מהמלחמות בישראל והוא רק חולם על להתחיל חיים חדשים כמעצב שיער בארה"ב. בעודו נלחם שוב פעם ביריבו המושבע הפנטום (ג'ון טורטורו, "סדנה לעצבים"), מחליט זוהן לביים את מותו, ובכך בזמן שכל העולם חושב שהפנטום הביס את הזוהן, הוא מספיק לברוח לארה"ב. בארה"ב מנסה זוהן להתקבל לעבוד בסלון עיצוב השיער בו חלם לעבוד אך במקום, הוא פוגש את אורי (עידו מוסרי), בחור ישראלי שמתחבר לזוהן ומציע לו לנסות להתקבל לעבודה במספרה מקומית המנוהלת ע"י בחורה פלשתינאית (עמנואל שריקי, "הפמליה"). במאי: דניס דוגאן. שחקנים: אדם סנדלר, ג'ון טורטורו, עמנואל שיריקי, ניק סווארדסון, לייני קאזאן, עידו מוסרי, רוב שניידר.
הוסף תיאור לסרט
סיפורים לפני השינה 2008 קומדיה משפחתית על בחור (אדם סנדלר) שחייו משתנים כשסיפורים לפני השינה שהוא מספר לאחייניו מתחילים, באופן פלאי, להתגשם. במאי: אדם שנקמן. שחקנים: דנה גודמן, אדם סנדלר, קרי ראסל, גאי פירס, קורטני קוקס, תרזה פלאמר, ראסל בראנד.
הוסף תיאור לסרט
צ'אק ולארי 2007 צ'אק (אדם סנדלר) ולארי (קווין ג'יימס) הם שני חברים העובדים ככבאים בברוקלין. לארי, אלמן טרי עם שני ילדים, מוצא את עצמו מבלה יותר ויותר בחברתו של צ'אק, חברו הרווק, עד שלאחר שרשרת אירועים שטותיים השניים מוצאים את עצמם מתחת לחופה. אל תטעו לחשוב שבין השניים מתקיים רומן. החתונה היא חלק מתוכנית "גאונית" שאם תצליח תזכה את הזוג הטרי להקלות והטבות משמעותיות מצד הממשלה. אך עורכת דין יפה (ג'סקיה בייל) חושדת כי הזוג לא מספרים את כל האמת. במאי: דניס דוגאן. שחקנים: אדם סנדלר, קווין ג'יימס, ג'סיקה בייל, דן אקרויד, וינג ראמס, סטיב בושמי, ניקולס טורטורו.
הוסף תיאור לסרט
שמור עליי 2007 אדם (סנדלר) שאיבד את משפחתו באירועי ה-11 בספטמבר, נתקל בחבר ותיק מימי הקולג' (צ'ידל). הדבר שהצית את החברות הוא ניסיון להוציא אותו מיגונו. במאי: מייק ביינדר. שחקנים: אדם סנדלר, דון צ'ידל, ג'יידה פינקט סמית, ליב טיילר, ספרון בורוז, דונאלד סת'רלנד, רוברט קליין.
סלבס נוספים: ליב טיילר,